Відкрити/Закрити меню Медичний центр

Хронічне обструктивне захворювання легень є одним із найбільш поширених захворювань, якому зазвичай можна запобігти. За даними ВООЗ, сьогодні ця хвороба є четвертою основною причиною смерті у світі і з дня на день посяде третє місце. За різними оцінками, в Україні щонайменше 4% населення мають хронічне обструктивне захворювання легень, а близько 2% смертей українців зумовлено цією хворобою.

ХОЗЛ – це хронічне обмеження прохідності дихальних шляхів і, як наслідок, зниження функції легень. Патологія проявляється задишкою, хронічним кашлем, виділенням мокротиння. З часом симптоми посилюються і виникають загострення, які можуть тривати до кількох тижнів, обумовлюючи помітне зниження працездатності, потребу в невідкладній медичній допомозі та госпіталізації. Варто пам’ятати, що це захворювання, яке супроводжується ще й порушеннями з боку серцево-судинної системи, розвитку остеопорозу, метаболічного синдрому і депресії, підвищує ризик розвитку раку легенів. Серед причин розвитку захворювання найбільш значущим фактором є куріння, у тому числі пасивне, а також професійний пил і хімічні впливи, забруднення повітря у приміщеннях, які погано вентилюються під час приготування їжі та спалювання дров й іншої біомаси для обігріву помешкання. При цьому у жінок, які піддаються впливу диму у приміщенні, ризик розвитку захворювання зростає більш ніж удвічі у порівнянні з жінками, які живуть в оселях, де для опалення використовуються більш чисті види палива. У чоловіків вплив диму у приміщенні також майже вдвічі збільшує ризики захворювання легень.

Сьогодні існує ефективна терапія, яка сприяє зменшенню симптоматики, зниженню частоти і тяжкості нападів, позитивно впливає на загальний стан здоров’я і підвищує толерантність пацієнтів з ХОЗЛ до фізичних навантажень. Однак вкрай важливе значення має раннє виявлення захворювання, що дає можливість вчасно розпочати адекватне лікування і запобігти подальшому погіршенню функції легень.

Хронічне обструктивне запалення легень розвивається повільно і зазвичай проявляється у людей старше 40–50 років. Але у будь-якому віці треба бути уважним до свого здоров’я  і слід звернутися до лікаря, якщо виникли такі симптоми:

  • постійна задишка;

  • хронічний кашель;

  • хронічне відкашлювання мокротиння.

Не зволікайте та вчасно обстежуйте свої легені!

Запис на консультацію:

(0462) 97-10-13

(0462) 97-10-12

2016 © Авторське право належить
ТОВ "Лікувально-профілактичний заклад СімМед", м. Чернігів