На жаль, не всіх природа обдарувала рівними зубами і білосніжною посмішкою. Проте завдяки сучасним технологіям можна виправити навіть значні дефекти зубів. А ще стоматологи можуть прикрасити зуб накладкою з дорогоцінного металу або закріпити на коронці блискучий діамант.

Мікропротезування ?

До мікропротезування за допомогою накладок вдаються люди, стурбовані естетичними проблемами із зубами: наприклад, якщо з’явився скол або необхідно усунути щілини між зубами. У такому випадку знадобляться вініри або люмініри.

Вініри

Вініри – особливі накладки на зуби, які виготовляються з кераміки або композитних матеріалів.

Вініри можуть використовуватися при різних дефектах зубної поверхні:

  • нерівномірність кольору,
  • поява сколів,
  • флюорозні плями,
  • руйнування зуба,
  • потемніння емалі.

Також композитні та керамічні накладки можуть застосовуватися для усунення міжзубних щілин.

Вініри закріплюються на поверхні зубів за допомогою спеціального клею. За рахунок того, що підбір кольору та форми накладки здійснюється самим ретельним чином, вініри не будуть відрізнятися від інших зубів.

Види накладок на зуби

Фото: Вініри

Для створення керамічного вініра використовується зліпок зубів пацієнта, тобто основою таких робіт є індивідуальний підхід. Саме він, у сукупності із професіоналізмом лікаря, забезпечує естетичність результату процедури.

Використання вінірів дає можливість у найкоротші терміни отримати голлівудську посмішку – рівні, гарні зуби пацієнт отримує вже через кілька відвідувань стоматолога.

Такі накладки допоможуть пацієнтам, у яких через карієс або з інших причин зуби піддаються руйнуванню. Вініри допоможуть захистити їх від зовнішнього впливу і зробити більш міцними. 

Існує ряд протипоказань для реставрації зубів із використанням композитних матеріалів:

  • звичка  розгризати тверді предмети (лід, карамельки),
  • запальні захворювання пародонту з виділенням гною, кровоточивістю.

Велике значення надається гігієні порожнини рота.

Краї зони, де планується проведення реставрації, не повинні бути покриті нальотом, оскільки в цьому місці підвищується ризик розвитку карієсу.

Композитні вініри швидше стираються, потребують регулярного полірування. Композит може розбухати під впливом вологого середовища порожнини рота. Отже, ускладнюється процес догляду за зубами, може розвиватися гінгівіт, кровоточивість ясен.

Краї реставраційного матеріалу можуть відходити від поверхні зубів.

Використання композитних матеріалів рекомендовано, якщо необхідно поліпшити стан декількох зубів. Термін їх служби складає від 3 до 5 років. Композитні матеріали руйнуються під впливом спиртовмісних речовин.

Установка

Для встановлення керамічної вініра фахівець спочатку обточує зуб, робить зліпок.

Види накладок на зуби

Фото: Виготовлення вінірів

У лабораторії виготовляють вінір і забарвлюють його спеціальною фарбою, підбираючи відтінок кольору зубів пацієнта. На виготовлення постійного вініра пацієнту встановлюють тимчасову накладку.

Керамічні вініри не змінюють початковий колір, чого не можна сказати про використання вінірів із композитних матеріалів.

Для встановлення  композитного вініра забирається тонкий шар зубної емалі і за допомогою адгезійних систем здійснюється нашаровування композитного пломбувального матеріалу. Виготовлення композитного вініра відбувається безпосередньо в порожнині рота і проводиться за одне відвідування.

Можливе створення композитного вініра і лабораторним методом. Для цього роблять відбиток, моделюють вінір і полимеризуют його в печі. Далі такий вінір фіксується на рідкотекучий композит. Цей процес робить вінір більш міцним.

Обточування емалі є незворотною процедурою, яку необхідно буде проводити при кожній подальшій установці вініра.

Якщо потрібно зняти вінір повністю, то потрібно проводити реставрацію зуба.

Догляд

Керамічні накладки зношуються так само, як і натуральні зуби. Професійні фіксуючі матеріали дають можливість надійного кріплення. Проте, при неналежному догляді на непокритою накладкою частини зуба може розвиватися каріозний процес.

Види накладок на зуби

Фото: Кровоточивість ясен через вініри

Якщо почали кровоточити або опухати десни, слід звернутися за консультацією до фахівця. Також необхідний професійний догляд для зубів, відновлених за допомогою вінірів. Не рідше 4 разів на рік слід звертатися до професійного гігієніста для їх чищення.

Найважливіша зона, потребує особливої уваги, – перехід вініра у тканину зуба. Для чищення цієї ділянки не рекомендується використовувати високо-абразивні зубні пасти.

Не слід створювати надмірного тиску на зубні накладки, втім, це стосується і справжніх зубів.

Скайси ?

Красиві зуби вже давно стали частиною іміджу успішної людини. Коли зуби здорові, а сліпуча посмішка, хочеться привернути до неї ще більше уваги. Для цього використовують скайси.

Види накладок на зуби

Фото: Скайс

Скайси – прикраси з дорогоцінних металів чи каменів, що кріпляться на зуби.

Вони безпечні, а з точки зору дизайну – досить привабливі. Косметичні накладки можуть бути виконані у формі символу.

Скайси іноді використовуються і для того, щоб приховати якісь існуючі дефекти – тріщини, плями.

Вагаєтесь із вибором клініки?! Рекомендуємо – ВІВОДЕНТ:

ПОЛІКЛІНІКА”СімМед”

м. Чернігів,

вул. Незалежності, 56,

 (0462)91-51-91

СТОМАТКЛІНІКА “ВІВОДЕНТ”

м. Чернігів,

вул. П’ятницька, 10 (вхід із торця будівлі),

(0462) 603-680

© 2020 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний