14 листопада Всесвітній день боротьби з діабетом!

Діабет – це метаболічна патологія, яка виникає через неконтрольований рівень цукру в крові. Рівень цукру в крові може підвищуватися через резистентність до інсуліну або тому, що ваше тіло не виробляє потрібну кількість гормону.

Оскільки діабет не має очевидних симптомів на початкових етапах, деякі люди вважають його надзвичайно небезпечним і фактично називають його “тихим вбивцею”.

Однак найбільш тривожне те, що він також перешкоджає роботі інших систем організму. На жаль, це захворювання відчиняє двері для серцево-судинних, ниркових та неврологічних розладів.

Найчастіше в профілактиці цукрового діабету будь-якого типу перше місце віддають правильній системі живлення, хоча це не зовсім вірно. Насамперед, необхідно підтримувати в організмі здоровий водний баланс. Існує просте правило: пити склянку води вранці і перед кожним прийомом їжі обов’язково. 

Бажано зменшити споживання або взагалі відмовитися від додавання цукру, а також попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (борошно, білий рис). Краще — замінити на цільнозернові. Хоча цукровий діабет 1 типу є генетичним захворюванням. Причинами цукрового діабету 2-го типу також є генетичні фактори і неправильний спосіб життя. Проте вживання великої кількості цукру призводить до надлишкової ваги , а це в свою чергу, до ризику розвитку захворювання. Збільшуйте споживання клітковини — овочів та фруктів. Фрукти та овочі, які не містять крохмалю, повинні становити щонайменше половину щоденного раціону.

Регулярні фізичні навантаження є ефективним методом профілактики цукрового діабету. Необхідно хоча б 30 хвилин у день займатися будь-яким видом спорту. Це не обов’язково повинна бути активна і виснажливе тренування, можна розділити свою фізичну активність на три підходи по десять хвилин протягом дня.

Слід уникати стресів! Така міра буде відмінною профілактикою абсолютно всіх захворювань, а не тільки цукрового діабету. Ніяких сигарет, адже вони лише створюють ілюзію спокою, але насправді це не так. При цьому нервові клітини і гормональний фон однаково страждають, а нікотин надходить в організм і знову таки сприяє розвитку діабету та його подальших ускладнень.

Контролюйте свій тиск. Підвищений артеріальний тиск порушує здорові процеси вуглеводного обміну. Будь-яке серцево-судинне захворювання підвищує ризик захворювання на цукровий діабет.

Будьте уважні до свого організму і відчувши будь-які незвичайні зміни у самопочутті, зверніться до свого сімейного лікаря. Пам’ятайте про профілактичні обстеження, адже багато захворювань розвиваються безсимптомно. У медичному центрі Сіммед ви можете отримати консультації вузьких спеціалістів, а також пройти діагностичні та лабораторні обстеження!

Запис на прийом та консультація за телефоном:

0462-97-10-12, 0462-97-10-13

© 2020 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний