Лапароскопічна хірургія існує вже більше 20 років. За цей час вона зарекомендувала себе як малоінвазивний та ефективний метод із мінімальними післяопераційними ускладненнями.
Видалення матки лапароскопічним шляхом – одна з них. Втім якщо в деяких медичних закладах України відсоток лапароскопічних втручань на сьогодні наближується до 80, то Чернігівщина виглядає на всеукраїнському фоні значно скромніше – лише 5%.
Переважно це число складається з проведення діагностичних лапароскопічних втручань та операцій незначної складності. Хоча хірург-онкогінеколог Чернігівської клініки сімейного лікаря “СімМед”, кандидат медичних наук Юрій Шень зазначає: потреба в лапараскопічному втручанні надвисока.
Оперується понад 600 жінок
Щорічно в області лише з приводу гінекологічної патології, яка складає майже половину в структурі захворювань на рак, оперується понад 600 жінок. Щоб змінити ситуацію на Чернігівщині на краще, зроблені суттєві кроки щодо оновлення операційного блоку приватної клініки лапароскопічним обладнанням та інструментарієм. Лікарі пройшли спеціальну підготовку та стажування, що підтверджено сертифікатами.
Спільні дії – позитивний результат
Наразі 18 травня в Чернігові вдало пройшла перша лапароскопічна екстирпація (видалення) матки 58-річній пацієнтці з Бахмацького району. Виконання оперативного втручання забезпечувалося бригадою висококваліфікованих спеціалістів кафедри судинної хірургії Київської національної академії післядипломної освіти. Асистував – провідний онкогінеколог Чернігівської клініки сімейного лікаря “СімМед” Юрій Шень.
Жінка перенесла непоодиноке оперативне втручання з приводу рецидивуючого поліпозу ендометрію, що вважається передраковим станом, розповів фахівець. Навіть за максимально докладених медичних зусиль та медикаментів, хвороба, на жаль, прогресує. Щоби запобігти виникненню раку, прийнято рішення щодо видалення органу лапароскопічним методом, яке має значні переваги порівняно з класичною методикою ведення оперативного втручання цієї локації.
У залежності від проведеного обсягу лапароскопічне втручання, яке здійснюється під загальним наркозом, триває годину–півтори. Рухова активність пацієнтки можлива вже в день операції. Період перебування в стаціонарі складає три–чотири дні. На відміну від класичного методу оперативного втручання:
- відбувається швидке відновлення працездатності,
- ризик ускладнень і спайкового процесу мінімальний,
- невелике ушкодження на шкірі не псує зовнішній вигляд жінки.
Як зазначив Юрій Шень, наступним етапом є створення напрямку лапароскопічної онкохірургії, що значно розширить профіль малоінвазивних втручань у приватному медичному закладі. Такий крок дозволить створити системність у проведенні лапароскопічних операцій високого класу й на Чернігівщині, а отже значно скоротить маршрут пацієнта до отримання високофахової медичної допомоги.