До потенціалу фахової майстерності чернігівських хірургів приватної медичної клініки сімейного лікаря “СімМед” додався ще один плюс: відтепер вони здійснюють гінекологічі оперативні втручання із застосуванням апарату для безшовної та безкровної хірургії.
«Високочастотне зварювання живих тканин» – саме так називається цей метод, розроблений науковцями Інституту електрозварювання ім. Є. Патона НАН України спільно з медиками. У хірургічній практиці метод використовується з 2002 року. Відтоді освоєно понад 150 нових методик, успішно виконано більш ніж 100 тисяч (і це не помилка!) операцій.
Як пояснив Юрій Шень, кандидат медичних наук, хірург-онкогінеколог вищої категорії клініки “СімМед” , суть методу полягає в безшовному й безкровному хірургічному лікуванні м’яких тканин спеціальним приладом. Лікар коментує:
Запроваджена технологія дозволяє по-новому розділяти тканини і проводити видалення пухлин без застосування затискачів, ниток тощо. Інструмент дає можливість накласти його на судину, ним же коагулювати, і ним же цю судину пересікти, зшивальний матеріал практично не використовується під час операції.
З’єднання відбувається завдяки «рідному» матеріалові зварюваного органа, що, у свою чергу, унеможливлює виникнення запального процесу та загрозу виникнення інфекцій, значно зменшує травматизацію тканини. Апарати для безшовної хірургії зручні для транспортування.
Як підкреслив надважливість новітньої апаратури хірург-онкогінеколог вищої категорії, доцент, кандидат медичних наук клініки сімейного лікаря “СімМед” Валерій Зуб, прилад незамінний не тільки в гінекологічній практиці, а і взагалі в онкології, оскільки дає змогу видаляти ті пухлини, які до цього вважалися неоперабельними. Лікар зазначає:
Показовими є хворі з опроміненням, ті пацієнти, що отримують системне лікування з приводу ревматизму, бронхіальної астми. Зазвичай у них змінена реактивність тканин. Ця технологія зменшує ймовірність ускладнення. Нею також користуються в умовах порушеного згортання крові і здатності до загоєння тканин.
Нині в лікарнях України працює близько 60 таких приладів. Тепер до цього числа додався ще один – у приватному закладі європейського рівня.