Хірург-онколог вищої кваліфікаційної категорії лікувально- профілактичного закладу “СімМед” Юрій Шень  здійснив першу радикальну вагінальну трахелектомію (видалення шийки матки). Сучасне оперативне втручання провели пацієнтці, що мала онкологічне захворювання 1-ї b стадії.

Як зазначив хірург, кількість хворих молодого віку з інвазивним раком шийки матки щорічно  зростає, а отже й підвищує актуальність розробки та впровадження органозберігаючих методів лікування, які дозволяють зберегти дітородну функцію без порушення онкологічних принципів радикалізму.

Вагінальна та абдомінальна трахелектомія є передовим органозберігаючим та малотравматичним оперативним втручанням.

Такий сучасний підхід до лікування надає можливість зберегти репродуктивну функцію пацієнтки, покращити її психоемоційний стан та якість життя. Метод значно зменшує тривалість післяопераційної реабілітації та ускладнення. Особливо це важливо для пацієнток, що ще не народжували.  Операція виконувалася без розтину черевної порожнини.

Під час оперативного втручання виконана вагінальна трахелектомія з проведенням лімфаденектомії (видалення лімфатичних вузлів) у ділянці малої миски та мискових судин із заочеревним доступом. Такий доступ є більш бережливим, вірогідність спайкового процесу зведена до мінімуму, що вкрай важливо для жінок, котрі мають бажання завагітніти.

 http://www.simmed.net.ua/events/gynecology/

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний