У Вінниці в клубі Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (ВМКЦ ЦР) МО України 28 та 29 березня відбулася науково-практична конференція «Український саміт: Гістеректомія. Техніка вагінальної, лапароскопічної та лапаротомної гістеректомії». Основною ідеєю проведення конференції стало бажання зібрати в трьох операційних 12 хірургів-гінекологів, що виконують щорічно не менше 250 операцій вагінальним, лапароскопічним або лапаротомним шляхом.

Активне впровадження ендоскопічного обладнання в нашій країні дозволило ширше використовувати лапароскопію для лікування патології придатків у плановій та ургентній гінекології, поступово замінюючи лапаротомію.

Гістеректомія в переважній більшості випадків виконується лапаротомним доступом. Сучасним вимогам малоінвазивних процедур відповідають у більшій мірі лапароскопічна і трансвагінальна гістеректомії. Тож упродовж двох днів у режимі онлайн запрошені хірурги-гінекологи України та ближнього зарубіжжя продемонстрували техніку виконання 12 гістеректомій трьох типів – по чотири операції кожного типу. Оперативні втручання виконувались хірургами на звичному (не демонстраційному) обладнанні та власним інструментарієм.

Серед учасників саміту – лікарі лікувально-профілактичного закладу «СімМед»: хірург-онкогінеколог, кандидат медичних наук Юрій Шень та хірург-онкогінеколог Олександр Зуб. Хірурги здійснили лапаратомну гістеректомію без накладання швів із використанням під час операції апарату для біозварювання тканин. Трансляція оперативного втручання відбувалася в режимі онлайн.

Довідково:

Лапароскопія – метод хірургії, який передбачає огляд черевної порожнини і тазу з метою інтраопераційної діагностики складних клінічних випадків. Тобто це метод медичної діагностики із застосуванням елементів операції та оптичних приладів.

Лапаротомія – хірургічне втручання, яке виконується з метою відкриття повного або часткового доступу до органів черевної порожнини. В українських медичних текстах до 1939 року також можна зустріти термін череворозтин.

Гістеректомія – ектомія, видалення; інші поширені назви: ампутація матки, екстирпація матки, вирізування матки – гінеколологічна операція, при якій видаляється матка жінки.

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний