Чернігів, +380 (462) 93-20-24, Ваша надія – МРТ діагностичний центр СімМед. Томограф Philips Achieva 1,5T. Найсучасніша діагностика
Кожна жінка повинна стежити за своїм здоров’ям, у тому числі і за станом грудей. Для обстежень цій області існує спеціальна процедура – мамографія, вона показує стан молочних залоз, виконується в цілях профілактики і для виключення або підтвердження злоякісної пухлини.
Як і коли виконується обстеження?
Необхідно знати, коли робити мамографію і як вона проводиться. У профілактичних цілях лікарі радить перше обстеження виробляти у віці від 35 до 40 років, воно вважається основним, результати наступних досліджень будуть порівнюватися з цим, щоб відзначати зміни.
Однак існують симптоми, при появі яких жінка повинна відправитися на процедуру раніше 35 років:
- змінилася форма соска, іноді або регулярно спостерігаються виділення з грудей;
- з’являються болі і ущільнення в області молочної залози, може виникати набряклість;
- помінялася форма однієї з ділянок грудей, вона стала занадто опуклою або, навпаки, запалими;
- ущільнення тканин молочної залози.
Якщо мамографія потрібна з метою спостереження за пухлиною грудей, то проводити її можна не більше 5 разів протягом 1 місяця, в профілактичних цілях після 35 років – 1 раз протягом 24 місяців, після 50 років – 1 раз в 12 місяців.
Однак ці терміни підходять не для всіх жінок, багато що залежить від спадковості, чи не було проблем з молочними залозами у матері і бабусі, а також наявність або відсутність скарг і відхилень від норми.
Мамографія здійснюється на спеціальному обладнанні, яке, на жаль, є не в кожній поліклініці чи лікарні, тому жінці для отримання точних результатів доводиться звертатися в приватні клініки. Фахівці радять проводити обстеження через 5 -10 днів після закінчення менструації, так як результати в цей період самі інформативні, а жінка не відчуває болю під час мамографії.
Види дослідження та їх призначення
У лікарській практиці існує 4 різновиди мамографії, кожна і яких відрізняється своїм призначенням і рівнем інформативності.
Рентгенівський
Найперший вид мамографії, який використовується для дослідження жіночих грудей протягом довгих років. Зараз все частіше застосовується цифровий вигляд як найсучасніший, але також лікар може призначити плівковий або проекційний. За інформативності він вважається найбільш точним, інші методи йому поступаються.
Оптичний вид мамографії
З’явився в медицині зовсім недавно, на даний момент він тільки тестується, а апарати проходять випробування, їх інформативність ще не доведена.
Ультразвукова мамографія
Частіше використовується для обстеження молочних залоз молодих дівчат з метою профілактики, для жінок старше 40 років вона не підходить, оскільки не може виявити всі ризики і захворювання, але в деяких випадках саме вона допомагає стежити за розвитком пухлини.
Магнітно-резонансна мамографія
За інформативності поступається рентгенівському методу, але використовується не рентген, а контрастна речовина, тому вартість цього виду обстеження вище за інших. Якщо вас цікавить, коли потрібно робити мамографію такого виду, лікар відповість, що частіше ця процедура проводиться в профілактичних цілях або при підозрі на певне захворювання, в інших випадках фахівці радять рентгенівський спосіб. До речі, такий різновид дослідження Ви можете здійснити в МРТ -центрі ТОВ “Ваша надія”, що є структурним підрозділом лікувально-профілактичного закладу “СімМед”. Це завжди якісна діагностика МРТ, доступні ціни МРТ, результат – без завізуалізованих комісій! Розташований діагностичний центр МРТ на вул. Волковича, 25, що біля обласної лікарні. http://www.simmed.net.ua/mrt-chernihiv-my-pratsiuiemo-na-m-m-volkovycha/
Наскільки шкідлива процедура для організму жінки?
Одна процедура може нести навантаження 0,0006 – 0,00012 Грей, що практично безпечно для дорослої жінки, а у віці від 50 років рентген взагалі не робить ніякого впливу на організм. Вченими встановлено, що на розвиток злоякісної пухлини впливає тільки 5 обстежень з одного мільйона.
Але в Європі і США лікарі все-таки радять не захоплюватися цим дослідженням, знати вік, коли робити мамографію, а при необхідності додаткових досліджень використовувати методи без впливу рентгена.
ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР МРТ ТОВ “Ваша надія”
м. Чернігів,
вул. Волковича, 25 (територія обласної лікарні),
(0462)93-20-24, 93-20-23,
mri@simmed.net.ua