Запишись на МРТ за демократичною ціною!
(+380)46293-20-23, Чернігів, вул. Волковича, 25, «СімМед», діагностичний центр «Ваша надія»
За винахід методу МРТ у 2003 році британські фізики Пітер Менсфілд і Пол Лаутербур отримали Нобелівську премію в галузі медицини. І це цілком заслужено! Адже жоден із медичних діагностичних методів не може зрівнятися за складністю і кількістю інновацій, вкладених у реально працюючу методику МРТ. Хтось скептично зазначить: де та Британія, а де Україна, за Чернігів взагалі можна казати пошепки… Панове, Чернігів теж тримає руку на пульсі сучасної діагностики! Сучасний томограф Philips Achieva 1,5T відноситься до високопольних магнітів та дозволяє з дуже високою чіткістю отримати зображення органів, тканин або новоутворень. Він працює на базі діагностичного центру МРТ «Ваша надія», підрозділу лікувально-профілактичного закладу «СімМед». Розташоване МРТ на вулиці Волковича, 25, яка вшановує пам‘ять нашого видатного хірурга Миколи Маркіяновича Волковича.
ЯК ПРАЦЮЄ MPT
Тіло людини складається переважно з води, що, в свою чергу, складається з атомів водню і кисню. У центрі кожного атома водню міститься маленька частинка, яка називається протоном. Протони дуже чутливі до магнітного поля. Магнітно-резонансні томографи використовують постійне сильне магнітне поле. Після того як досліджуваний об’єкт поміщається в магнітне поле томографа, всі його протони шикуються в певне положення уздовж зовнішнього магнітного поля на зразок стрілки компаса.
МР-томограф Philips Achieva 1,5T посилає радіочастотний імпульс на досліджувану частина тіла, викликаючи переміщення частини протонів з вихідного стану. Після відключення радіочастотного імпульсу протони повертаються в попереднє положення, випускаючи накопичену енергію у вигляді радіочастотного сигналу, що відображає його становище в тілі, і несе інформацію про мікрооточення − характер навколишньої тканини. Як мільйон пікселів формують зображення на моніторі, так і радіосигнали від мільйонів протонів після складної математичної комп’ютерної обробки формують детальне зображення на екрані комп’ютера.
МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ МРТ
МРТ не викликає біль, а магнітні поля жодним чином не ушкоджують тканини і органи людини. МРТ-дослідження проводиться в спеціальній кімнаті, де встановлений МР-томограф або «сканер». Співробітник проводить пацієнта до апарату, укладає його на комфортабельний стіл і м’яко транспортує пацієнта в отвір магніту МР-сканера. Найважливіше − при проведенні дослідження пацієнт повинен бути розслаблений і лежати нерухомо.
Більшість МР-досліджень тривають 20−45 хвилин, хоча в особливих випадках може знадобитися й година−півтори. Однак у перервах між різними імпульсними послідовностями допускаються невеликі рухи. Під час сканування при виникненні неприємних відчуттів пацієнт може натиснути тривожну кнопку виклику лікаря. Протягом всього часу дослідження оператор МРТ може розмовляти з пацієнтом і візуально спостерігати за ним. Після проведення МРТ відсутні будь-які обмеження, пов’язані з проведенням даної процедури, пацієнт може повністю повертатися до звичної діяльності.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ МРТ
Неврологія і нейрохірургія: пухлини головного і спинного мозку; порушення мозкового і спинального кровообігу; черепно-мозкові травми; пороки розвитку головного мозку, хребта.
Травматологія: травми і захворювання суглобів (в тому числі артрити); травми і запальні захворювання хребта; остеохондроз; пухлини кісток і м’яких тканин.
Урологія і гінекологія: пухлини сечового міхура, передміхурової залози; запальні захворювання сечового міхура, передміхурової залози; запальні, онкологічні захворювання та новоутворення органів жіночої репродуктівен системи (матка, придатки матки).
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ МРТ
Абсолютні: наявність кардіостимулятора; наявність ендопротезів і стабілізуючих систем з феромагнітних сплавів; імпланти середнього вуха (слухові незйомні апарати); стан після клипування судин головного мозку; наявність сторонніх металевих тіл (уламки, кулі).
Відносні: 1-й триместр вагітності; наявність кліпсів на судинах (крім внутрішньочерепних судин); протези клапанів серця; стернальні дротові шви; наявність внутрішньосудинних стентів.