Cмертність від раку сильної статі людства перевищує жіночу майже вдвічі. Тож обстежуйся! 

Онкологи Чернігівської області  б’ють на сполох:  рак косить ряди чоловіків, смертність від раку сильної статі людства перевищує жіночу майже вдвічі. У місті активно заговорили про те, що лікарі-онкологи навіть готові відрощувати бороди – хоч і в такий неординарний спосіб, а таки  привернути увагу чоловіків до проблеми і вкласти в їхні мізки: треба – вкрай треба! – слідкувати за своїм здоров’ям і робити обстеження.

Прогресивним методом обстеження є дача крові на простатоспецифічний антиген (ПСА). Дослідження ПСА застосовується з метою ранньої діагностики та контролю ефективності лікування раку передміхурової залози. Американським онкологічним товариством навіть рекомендується визначення рівня ПСА для всіх чоловіків віком старше 50-ти років.

Як зазначив провідний лікар-уролог онколог Роман Цісельській, на Чернігівщині трапляються випадку раку простати навіть у чоловіків у 40 літньому віці. 

Аналіз ПСА можна зробити в розгалуженій лабораторній мережі лікувально-профілактичного закладу «СімМед». Наші пункти працюють у Чернігові, Ніжині та Прилуках.

ПСА  є специфічним продуктом як здорової, так і пухлинної тканини. ПСА продукується парауретральними залозами (скупчення залоз, розташованих навколо нижньої ділянки сечівника) і присутній в простатичній рідині, спермі; здоровій, гиперплазированій і злоякісно трансформованій тканини простати, а також у метастазах простатичного походження.

У крові ПСА знаходиться у вільній і пов’язаній формах.

Якщо рівні ПСА загального знаходяться в межах 4–10 нг/мл, бажано визначити концентрацію ПСА вільного.

Якщо підвищено:

Можливі:

а) злоякісні новоутворення: рак простати, рак легенів, рак прямої і сигмовидної кишки, гепатоцелюлярна карцинома, рак надниркової залози і молочної залози;

б) доброякісні захворювання: доброякісна гіперплазія простати, простатит, інфаркт простати, механічне подразнення простати.

Рекомендації:

За тиждень до аналізу виключити будь-які маніпуляції з передміхурової залозою (пальцеве ректальне дослідження, цистоскопія, трансуретральна біопсія, колоноскопія, затримка сечі, фізіотерапевтичні процедури тощо). Одноразовий аналіз на онкомаркери – малоінформативний, доцільніше визначення рівня ПСА в динаміці. Інтерпретацію результатів ПСА необхідно проводити з урахуванням даних клінічного та інструментального обстеження.

Слід пам’ятати:

Незначне підвищення рівнів багатьох пухлинних маркерів можливо при деяких доброякісних і запальних захворюваннях та фізіологічних станах, тому виявлення підвищеного вмісту того чи іншого онкомаркера ще НЕ є підставою для постановки діагнозу раку, а є приводом до подальшого обстеження.

Ціна питання – не про чоловіків! Аналіз коштує 140 грн. 

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний