Прихильники впровадження приватної медицини в Україні називають її головними перевагами – створення конкуренції, впровадження ринкових відносин, а також високі стандарти якості.

Один із основних аргументів на користь приватної медицини - створення конкуренції. 

В умовах конкуренції приватні лікарі змушені постійно підвищувати свою ефективність і впроваджувати інновації, щоб залишитися на ринку. Персонал приватних клінік більш мотивований, через пряму залежність винагороди від результатів. У довгостроковій перспективі конкуренція сприяє підвищенню якості та зниженню витрат на приватні медичні послуги. Крім того, приватній медицині не притаманна бюрократизація, характерна для державних медзакладів.

Ще одна сильна сторона приватної медицини - ринкові відносини. 

З нинішньою системою державної безплатної медицини пацієнти однаково оплачують послуги лікарів неофіційно. Платна медицина дає змогу легалізувати цю систему та забезпечити додаткові надходження до бюджету. Крім того, прозора система оплати медичних послуг допомагає уникнути корупції і на більш високих рівнях, зокрема, при централізованій закупівлі медикаментів.

Третій аргумент за впровадження приватної медицини - високі стандарти якості. 

При безкоштовній  медицині виникає конфлікт інтересів, оскільки держава і надає медичні послуги, і сама ж себе контролює. А з приватною медициною держава вводить певні правила гри, а контроль забезпечує сам ринок. Адже надання неякісних послуг призводить до втрати репутації та доходу. Крім того, сам пацієнт більш відповідально ставиться до здоров’я, коли оплачує медичні послуги лише з власної кишені.

 

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний