На жаль, захворювання серцево-судинної системи можуть спровокувати не тільки різке погіршення самопочуття, а й смерть хворого. Всесвітня організація охорони здоров’я, щорічно фіксує більш 17,5 мільйона смертей, пов’язаних з патологіями головного «мотора» людського організму. Це страшні цифри, які мають тенденцію до збільшення.

   Здавалося б, не помітити порушення ритму скорочень головного м’язу тіла неможливо. Насправді, аритмія нерідко протікає практично безсимптомно. Людина не відчуває ніяких негативних змін у здоров’ї, а несильні напади відносить до банальної втоми або фізичного навантаження.
Запідозрити патологічний стан можна по наступних проявах:

  • уповільнення або аномальне прискорення пульсу без видимих ​​причин;
  • больовий синдром, відчуття здавленості в області грудей;
  • запаморочення, нудота;
  • втрата свідомості.

Кожна людина ці ознаки відчуває по-різному: одні важко переносять напади, дотримуючись постільного режиму, інші – не замислюються про наслідки і ризикують власним життям, не звертаючи уваги на погіршення здоров’я.

Найбільш небезпечним вважається безладне скорочення «мотора» організму. При цьому нерідко відбувається різке погіршення самопочуття у вигляді судом, втрати свідомості, хрипкого дихання.

Що дивує в цій ситуації? В першу чергу людська безвідповідальність, та не уважність до свого здоров’я, адже у більшості випадків важкі наслідки можна було запобігти. Для раціонального підживлення нашого «двигуна» слід вживати рибу, приготовлену на пару, також серце «любить» вітаміни групи В, які покращують жировий обмін. Зернові, м’ясо, субпродукти — ось що нам потрібно. А також вітамін С, якого достатньо у цитрусових, ягодах, квашеній капусті. Кардіологи радять пам’ятати про вітамін Р, що зміцнює судини, його багато у помідорах, гречці, капусті. Крім того, серцю просто необхідний йод, незамінне джерело якого — у морепродуктах. Слід вживати сезонні овочі і фрукти, а особливо петрушку, лимони, груші, яблука, огірки, кабачки, гарбузи- вони знижують прояви атеросклерозу.  Не забувайте: серцевий м’яз необхідно зміцнювати фізичними вправами, спорт необхідний у будь-якому віці. Досить важливими є й планові огляди у лікаря та проведення профілактичних обстежень.

Дбайте про свій “моторчик” і він служитиме Вам довго та безперебійно!

Прислухайтесь до свого серця, можливо, воно калатає не від високих почуттів і слід звернутися до кардіолога в Поліклініку “СімМед”,вул. Незалежності, 56, щоденно з 17:15 до 19:00,запис по телефону (0462)91-51-91

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний