У стінах Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика 28 та 29 березня 2019 р. відбулася науково-практична конференція «Бронхіальна астма, алергія, клінічна та лабораторна імунологія – від науки до практики».

У межах заходу розглядалися найважливіші питання, які пов’язані із впровадженням сучасних телемедичних технологій у практиці лікарів загальної практики – сімейної медицини. Серед учасників конференції  – лікар-педіатр Наталія Петрук.

Як зазначалося у межах зібрання, впродовж останніх років за тісної співпраці міністерств регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України й охорони здоров’я в п’яти пілотних регіонах побудовані сучасні центри первинної медико-санітарної допомоги в сільській місцевості, де запроваджується телемедицина.

Саме на плечі лікарів сімейної медицини покладено реалізацію реформ охорони здоров’я. Сьогодні в Україні майже 1,7 мільйона пацієнтів із бронхіальною астмою, які потребують негайної та кваліфікованої допомоги. Саме запровадження телемедицини в центрах первинної сімейної допомоги дасть можливість швидко допомогти пацієнту із залученням консультації алерголога чи пульмонолога.

Конференцію відвідали понад 150 лікарів сімейної медицини з Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Рівненської областей. Велика кількість (більше 100) лікарів загальної практики прибули з Київської області.

Як зазначила Наталія Петрук, для лікарів сімейної медицини були представлені клінічні рекомендації з діагностики та лікування пульмонологічних, алергологічних, дерматологічних, кардіологічних та ендокринних захворюваньпри наданні телемедичних послуг.

Ці рекомендації розроблялись впродовж шести місяців експертною групою МОЗ із залученням кращих національних фахівців з алергології, дерматології, кардіології та ендокринології НМАПО імені П. Л. Шупика під керівництвом ректора, академіка НАМН України Юрія Вороненка.

На конференції були присутні алергологи, дерматологи, кардіологи та ендокринологи з усіх регіонів України, від Ужгорода до Рубіжного, від Чернігова до Херсона. Саме така інтеграція дає можливість покращити кваліфікацію сімейних лікарів.

Крім цього, в межах конференції відбувся  майстер-клас «Спірометрія при бронхіальній астмі, як основа телемедичної послуги у практиці лікаря сімейної медицини». За словами Наталії Петрук, в ході майстер-класу з діагностики атопічного і алергічного контактного дерматиту, вона опанувала технікою постановки прик-тестів і патч-тестів. Ця методика є золотим стандартом діагностики і дозволяє виявити конкретний алерген. Такою методикою має володіти кожен лікар-педіатр. Адже кількість дітей з алергічним захворюваннями збільшується щороку. Сприяють цьому погана екологія та нездорове харчування.

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний