У батьків настала гаряча пора. Хтось пішов перший раз у перший клас, а в когось це вже не вперше. Головне питання, яке постає перед дорослими , − чим нагодувати своє чадо і як правильно організувати час для повноцінного харчування. Тут є кілька варіантів розвитку подій, розповідає лікар-педіатр Наталія Петрук.

лікар-педіатр Наталія Петрук

1-а зміна. Якщо дитина поїсть в їдальні о 9.30 ранку (графік харчування питайте у вчителів), то годувати зранку не потрібно. Тільки забезпечте дитину смачним та корисним перекусом (яблуко, банан, горішки), обов’язково дайте своєму школяру питво − воду або компот (краще вода, бо компот може зіпсуватись). Не давайте багато перекусів, а то ви будете платити за шкільне харчування, яке дитина не до вподоби. На харчування першачка йде 16 грн (вісім з яких оплачує міський бюджет). Самі розумієте, це досить не значна сума.  А тому питання поживності страв – досить спірне! В обід школярі обов’язково повинні отримувати перші страви.  Суп і борщ − ідеальний вибір для школярів на обід. Обов’язково давайте дитині чорний хліб − у ньому містяться вітаміни групи В, які корисні для нервової системи. Якщо дитина харчується в їдальні після 9.30, то тоді обов’язково треба погодувати дитину вдома зранку. Ідеальний сніданок  − яйця, зернові каші, йогурт, якісні сосиски, сік, фрукти або сухофрукти, хліб, джем, масло. Усе це ви можете комбінувати, як підкаже фантазія. Робіть домашні напівфабрикати, наприклад, заморозьте курячий фарш у плівці у вигляді сосисок. Страви, які ви готуєте на сніданок, повинні бути швидкими у приготуванні, смачними й поживними.

2-га зміна. На 2-у зміну ходять більш старші діти. Тут лише один варіант − готувати звечора і підігрівати їжу в мікрохвильовці. Процес експлуатації електроприладів має бути контрольованим. Можете навчити дитину готувати найпростіші страви − яєшню, макарони тощо (якщо довіряєте дитині користуватися плитою).

 

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний