Зима приносить масу можливостей для веселого відпочинку. Традиційним видом розваги є катання з гірок. На чому скотитися – справа індивідуальна. Люди з гарною фізичною підготовкою воліють гірські лижі і сноуборд. А для тих, хто просто хоче весело провести час, є санки, снігокати, «ватрушки» і навіть «картонки»… Їх люблять і дорослі, і діти. Чим може обернутися таке катання і як допомогти постраждалій дитині, яка вкрай невдало скотилася з гірки, розповідає лікар-педіатр Наталія Петрук.
– Катання з гірок – чудова споконвічна забава, яку люблять всі діти. Дорослі не повинні забороняти їм це, але їх обов’язок – дотримання безпеки. З будь-якою дитиною під час катання з гірки може трапитися нещастя. Однак в одних це лише розбитий ніс або садно на лобі, а для інших наслідки можуть бути куди серйозніші. Діти до 7–8 років не повинні знаходитися на гірках одні без нагляду дорослих. Але й більш старші можуть потрапити в біду. Випадок 15-річної дівчини, яка зламала хребет під час катання на Королівській гірці – ще раз про це свідчить, що дорослі мають нести відповідальність за своїх дітей. І це не єдиний випадок – нещодавно схожа ситуація сталася з хлопчиком 11 років. Тож батьки повинні передбачити засоби захисту, оцінити саму гору, наскільки вона крута, і чи є небезпечні об’єкти в місці спуску. До речі, тривалість спуску з Королівської гірки – 17 секунд. Можна тільки уявити, яку швидкість можливо було розвинути!
Якщо трапляється травма хребта – транспортувати хворого потрібно тільки під час повної його нерухомості. Для іммобілізаціі переломів грудного та поперекового відділу хребта користуються жорсткими ношами та щитами, хворого вкладають на спину або живіт, деякі особливості існують при транспортуванні постраждалого з травмами шийного відділу. Треба дуже обережно перекладати хворого на ноші. Далі – госпіталізація, дороговартісне лікування та тривала реабілітація.
Бережіть своїх дітей!