Останнім часом дуже багато діток знаходяться на штучному вигодовуванні. I цей факт вкрай сумний, констатує досвідчений лікар-педіатр Наталія Петрук.  Адже грудне молоко –  найкорисніший  та найприродніший продукт, який мати можете надати своїй дитині, якщо вона дбає про неї та ставить для себе за ціль викохати її здоров

Лікар-педіатр Наталія Петрук

ою. Так, безумовно, є безвихідні ситуації, коли альтернативою грудного вигодовування стають дитячі суміші. І такий крок цілком виправданий. Обираючи суміші, дбайте про їхню  якість та максимальну наближеність за складом до материнського молока.

Проте сьогодні наша розмова про тих матусь, які або лінуються годувати дитину грудьми, або банально не хочуть, ставлячи у пріоритет свої власні амбіції та фігуру, або ж не володіють достатньою інформацією, як правильно налагодити лактацію. Сподіваюсь, що перші два випадки – це не про вас, люба пані. Вас природа материнським інстинктом не обділила. Тож  як налагодити лактацію правильно?  

На третій–четвертий день після пологів спостерігається підвищення кількості молока в грудних залозах, тому на цей час потрібно забезпечити вільний режим вигодовування дитини. Годувати дитину потрібно у зручній позі – яка комфортна і вам, і дитинчаті. Практичним досвідом доведено, що  в лежачому положенні молода матуся втомлюватися буде менше. Важливо тримати дитину біля грудей не менш як 20 хвилин, тому що пізнє молоко більш калорійне. Не давайте дитині зціджене молоко, якщо в цьому нема потреби! Деякі матусі кажуть: «Мені так легше, так швидше». Насправді ви робите непотрібну роботу: ще більше втомлюєтесь, а дитина не отримує корисне пізнє молоко, яке виділяється під час смоктання.

Годуйте дитину тільки в хорошому настрої! Бо поганий настрій також буде передаватися дитині – вона погано смоктатиме, наглитається повітря і як результат – істерика у всієї сім’ї.

Після пологів породіллі потрібно відпочивати за найменшої нагоди. Спить дитина – нехай спить і матуся. Жодна побутова справа не варта вашого сону та здоров’я.  Було б дуже добре, якби в догляданні за побутом молодій мамі допомагав батько дитини, рідня, яка із розумінням ставиться до ситуації. Вкрай важливо зберігати комфортний психоемоційний стан в оселі, де перебуває мама з немовлям, не нервувати, тому що один конфлікт провокує інший конфлікт… Пам’ятайте: кількість молока від негативних емоцій знижується! Нервуючи, мати починаєте додавати суміш, не розуміючи того, що в такий спосіб вона лише зменшує лактацію. Мамі слід знати: скільки дитина висмоктала – стільки молока і прибуде.

Сприяють нормалізації лактації прогулянки з дитиною на свіжому повітрі. Прогулянки можна влаштовувати відразу по поверненню додому з пологового будинку. Єдине, що має стати беззаперечною умовою: місця для прогулянок мають бути адекватними до ситуації. Ні в якому разі не можна гуляти з дитиною торговельними центрами, виставковими залами тощо. 

Під час прогулянок на свіжому повітрі поліпшується психоемоційний стан матері й дитини, підвищуються захисні сили організму, дитина краще спить. Тому зберігайте спокій, орієнтуйтесь у потребах своїх немовлят та просто любіть їх! Вдалого вам батьківства!

© 2020 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний