mri@simmed.net.ua Чим швидше ви зробите обстеження, тим більше надії на позитивний результат лікування. Найінформативніший метод обстеження – МРТ (магнітно-резонансна томографія).
До речі, ви можете пройти його і самостійно, без направлення лікаря. Але в будь-якої людини, перш ніж лягти під пильне око магнітів, виникає маса питань.
Як проходить дослідження?
Сканер МРТ схожий на тунель із кушеткою, яка може “заїжджати і виїжджати” у середину. Вас покладуть і навколо тієї частини тіла, яку ви обстежуєте, розмістять спеціальну радіоантену. У руку дадуть спеціальний важіль із кнопкою, за допомогою якої ви зможете зупинити обстеження (за потреби). Вся процедура триває від 15 до 60 хвилин, ваше ж завдання – не рухатися і спробувати максимально розслабитися. Іноді це складно, тому що сканер видає досить гучні звуки. Але навіть мінімальне рух може змастити картину.
Чи болісна сама процедура?
Ні, МРТ-дослідження абсолютно безболісне, і сканер не торкається вашого тіла. Основа методу – гігантський магніт, який за допомогою радіохвиль дозволяє отримати зображення внутрішніх структур і органів. Людина не відчуває ні дію магніту, ні радіохвиль, які супроводжують нас і в повсякденному житті.
Чому МРТ-діагностика в різних центрах так відрізняється за ціною?
Найістотніший критерій, що впливає на ціну, – напруженість магнітного поля. Це можна порівняти з фотоапаратом: чим краще передача кольору, тим більше деталей ми зможемо розглянути на фотографіях. Але у випадку з фотографіями ми просто втратимо частину емоцій і вражень. А в медицині ми стикаємося з іншими наслідками – неточна діагностика, втрата найважливіших діагностичних даних, діагностичні помилки. Тому чим вище напруженість магнітного поля, тим якість знімка краще, але ж і ціна дорожча (оптимально – 1,5 Тесла, при записі на МРТ поцікавтеся цим параметром). До речі, не забувайте питати про пільги (наприклад, для пенсіонерів), які автоматично знизять вартість діагностики. Крім цього, запитуйте, чи включена вартість найпростіших, втім абсолютно необхідних елементів особистої гігієни: бахіли, простирадла під тіло і під голову, халати, адже, крім вас, на дослідження приходять різні люди.
Хто відповідає за розшифровку результатів?
Зображення МРТ повинен розглянути рентгенолог (лікар, який спеціалізується на МРТ). В середньому, на розшифровку і опис йде година часу. Потім вам дадуть плівки і висновок. Але більш докладні дані вашого обстеження повинні бути записані на диск, який ви теж має право отримати і показати іншим фахівцям.
Навіщо потрібно контрастування?
Деякі МРТ-дослідження дійсно проводять за допомогою контрастного агента (його вводять у вену перед процедурою). Це безбарвна речовина, яке робить зображення яскравіше і чіткіше. Контрастування застосовують, коли лікар сумнівається в достовірності результатів, хоче переконатися у відсутності пухлини. Сама речовина, як правило, добре переноситься, але, якщо можлива алергія, перед дослідженням вам обов’язково повинні перевірити його на невеликій ділянці руки. Контраст протипоказаний тільки вагітним.
Як часто можна робити МРТ?
На сьогоднішній день, МРТ – одна з найбезпечніших процедур. Під час дослідження не використовують променеве або рентгенівське випромінювання. Цим МРТ вигідно відрізняться від КТ (комп’ютерної томографії) і рентгена. У дослідження немає побічних дій, тому, якщо необхідно повторювати діагностику кожних півроку, можете не боятися і робити.
ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР МРТ ТОВ “Ваша надія”
м. Чернігів,
вул. Волковича, 25 (територія обласної лікарні),
(0462)93-20-24, 93-20-23,
mri@simmed.net.ua
Лікар-рентгенолог Євген Стригунов
Оператор МРТ Олена Козинець