На базі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру за підтримки Чернігівського лікувально-профілактичного закладу «СімМед» відбулися навчання у школі хірургів, яка спеціалізується на лапароскопії. Інноваційний проект започатковано цьогоріч. Стартував захід 26 вересня. Тривали навчання чотирі дні. Усе каже про те, що проект – вдалий, затребуваний медичною спільнотою.

Як мовив  координатор проекту, лікар-онкогінеколог онкодиспансеру Олександр Зуб, навчання відбулися за графіком програми, яка досить динамічна та насичена. Курсанти опанували теоретичний матеріал та закріпили набуті знання щоденною практикою як на лапароскопічних симуляторах і тваринних органокомплексах, так і в операційних, асистуючи провідним хірургам.

Враженнями від набутого курсанти поділилися із захопленням, щиро. Ось їхні відгуки:


Олександр із Кропивницького: 

− Як тільки побачив інформацію на «Фейсбуці», одразу ж вирішив взяти участь у заході. Такі навчальні новації вкрай необхідні, перш за все − задля обміну досвідом. Для мене було вкрай цікавим використання нових технологій, зокрема техніки  зварювання тканин. Цю інформацію я й повезу до свого медзакладу. Я вже маю досвід проведення операцій. У наставників школи є чому повчитися! Отже я ставив багато фахових питань, на які отримав вичерпні відповіді. Дуже сподобався Чернігів, екскурсія містом була незабутньою.


Сергій з Корюківки:

− Я підписаний на сторінку онкодиспансеру в соціальній мережі в Інтернеті, тож відповідно побачив, що започатковано школу хірургів, яка спеціалізується на виконанні лапароскопії. Хотілось би відзначити високу організацію навчального процесу, зокрема на тренажерах, які дозволяють маніпулювати інструментами та виконувати ті навички, які здійснюватимуться в операційній. Вкрай цікаві та глибокі лекції, є навіть певні моменти, які є досить новими особисто для мене. До того ж є можливість бути в операційних на правах курсанта. Приємно відмітити чуйне ставлення керівництва та персоналу онкодиспансеру до нас як до курсантів.


Юрій із Южноукраїнська:

− У нас, на Миколаївщині, хірургічних шкіл, які би вчили лапароскопії, немає, тому для мене стала досить цікавою пропозиція стати курсантом чернігівської новації. Вражає надзвичайно привітний колектив, який щиро ділиться досвідом із нами, нас запрошують до операційних. Все організовано на високому фаховому рівні. Ми мали як екскурсію онкодиспансером, так і містом. Повезу додому потужний багаж знань і найтепліші спомини та враження  про школу хірургів.


Тарас із Хмельницького:
− На даний момент я лікар-інтерн. Спеціалізація в мене − дитяча хірургія. Як на мене, створення школи лапароскопії – це дуже добра перспектива. Дізнався інформацію від співробітників лікарні, де я проходжу інтернатуру. Бути курсантом цієї школи для мене досить корисно. Адже дитяча лапароскопія, на відміну від дорослої, поки що перебуває на етапі розвитку. Вкрай цікаво здобути не лише теоретичні знання та практичні навички, а й дізнатися шлях становлення лапароскопічної школи, онкодиспансеру. Я вже асистував під час операції. Попередньо ми стажувалися на лапароскопічних тренажерах. Нормативна планка – дуже висока! У мене перші дні була навіть кріпотура рук. Незвично, втім досить цікаво. Попереду – знову практика. Ідея створення школи – просто суперЧернігів – дуже красиве місто зі стародавньою історією…  

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний