З моменту, коли жінка дізнається про чудову новину – свою вагітність, для неї розпочинається нове життя, що наповнене радісними фантазіями щодо появи малюка. Втім окрім великого щастя очікування, цей період вносить і певні зміни в життя кожної майбутньої матусі. Це період, коли слід відмовитися від шкідливих звичок і, прислухаючись до рекомендацій свого лікаря, який буде спостерігати перебіг вагітності, слідкувати за харчуванням та за станом свого здоров’я.

Обстеження під час вагітності у профільного лікаря є дуже важливими для кожної жінки, адже тепер від здоров’я мами залежить здоров’я дитини, яка розвивається й формується щохвилини. Є жіноча аудиторія, якій обстеження здаються марудними, інколи деякі жінки вважають такі процедури  непотрібними і навіть взагалі зайвими. Проте не варто так себе налаштовувати, адже під час вагітності існує дуже багато небезпек, що не мають симптомів.

Опрацьовуючи сказане, будь-яка пані «при надії» замислиться над тим, а де ж знайти такого фахівця, якому ти можеш довірити життя не тільки своє, а й своєї майбутньої дитини, а, можливо, двійні-трійні?  

Кожна жінка, зважуючи переваги й недоліки кожної з установ, має право зробити свій вибір – стати на облік у державній поліклініці чи обрати пріоритетним приватний заклад.

Ваш вибір – «СімМед»

У лікувально-профілактичному закладі (ЛПЗ) «СімМед» активно набирає обертів такій напрямок діяльності, як ведення вагітної. Якщо друга вагітність супроводжується вже певним досвідом, то для тих, хто збирається народжувати вперше, найбільший острах − невідомість. Оскільки жіночий організм різко перелаштовується під нову для себе роль, цей процес супроводжується низкою характерних ознак.

Головні ознаки вагітності:

 • затримка місячних;
 • різки зміни настрою, підвищена психологічна збудженість і фізіологічна чутливість;
 • ріст чутливості шкіри і сосків грудей, аж до болючих;
 • поступове збільшення молочних залоз;
 • поява токсикозу і нудоти;
 • збільшення позивів до сечовипускання;
 • періодична слабкість і запаморочення;
 • різки зміни активності та сонливості;
 • на більш пізніх термінах може виникати біль при вагітності.

Але остаточну впевненість у майбутній події дає лише тест на вагітність.

Перша вагітність потребує особливої уваги зі сторони лікаря. Втім для кожної вагітності фахова консультація гінеколога є обов’язковою!

Василь Романюк

Лікар акушер-гінеколог Василь Романюк акцентує увагу:

Для виключення патологій розвитку плоду і порушень роботи жіночого організму спостереження за вагітною жінкою потрібно починати одразу після виявлення факту вагітності. Особливої уваги потребує рання вагітність. Крім того, завдяки комплексному медичному супроводу вдається максимально зменшити ризики, які тягне вагітність після 40 років.  

Первинний огляд гінеколога передбачає:

 • обстеження щитовидної залози, стан легень, роботу серця та печінки;
 • одночасно під час вагітності обстежуються молочні залози; бажано також перевірити внутриочний тиск;
 • лабораторні дослідження крові служать для раннього виявлення в ній збудників різних інфекцій, визначення резус-фактора та групи крові.

Якщо жінка не проходила огляду у гінеколога останні півроку слід провести повне гінекологічне обстеження. Лікар допоможе скласти календар вагітності, визначить триместри і дати відвідувань гінеколога. На цьому етапі визначаються розміри, розміщення і конфігурація матки, глибина тазу тощо. Сучасні діагностичні апарати УЗД дають можливість візуально оцінювати стан внутрішніх органів матері й контролювати розвиток плоду. Метод ультразвукового сканування дозволяє з великою точністю розрахувати термін вагітності, дату майбутніх пологів і прийняти рішення про спосіб їх проведення

Як зауважує лікар акушер-гінеколог, лікар з УЗ-дослідження ЛПЗ «СімМед» Василь Романюк, в умовах приватної клініки  для кожної майбутньої мами буде складено індивідуальний графік обстежень, ультразвукового дослідження  та консультацій лікаря, якого обирає сама вагітна жінка. Тож проблема стосовно непотрібних чи зайвих відвідувань медичного закладу нівельована. Вас ознайомлять з переліком лабораторних обстежень, які є ключовими для успішного перебігу вагітності.

Згідно рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, для ведення неускладнених вагітностей при взятті на облік представниці прекрасної статі мають пройти:

 • загальне лабораторне дослідження крові;
 • дослідження крові на рівень цукру та кількість тромбоцитів;
 • загальне дослідження сечі;
 • аналіз на встановлення групи крові та її резус-фактор; дослідження на ВІЛ, сифіліс, гепатит;
 • аналіз крові на наявність антитіл до інфекцій (краснухи, цитомегаловірусу, герпесу тощо);
 • мазок на флору та цитологічне обстеження.

Важливий акцент:

У лікувально-профілактичному закладі «СімМед» вагітна, котра перебуває на обліку в закладі, може отримати лікарняні та довідки для вагітних. Також є можливість оформлення для непрацюючих вагітних такого документу, як «Довідка для призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування» (трохи канцеляризму: форма №147-1/о затверджена наказом МОЗ України №93 від 18.03.2002).

Лише 9 місяців очікування – і ваше щастя вже на порозі! Тож дозвольте у цей найвідповідальніший час бути поряд із вами, піклуватися про ваше здоров’я і здоров’я вашого майбутнього малюка. З повагою, ваш “СімМед”.

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний