(0462)91-51-91СімМед – Чернігів/Сучасна ендокринологія – сучасне вирішення ваших проблем!
Андрогенна алопеція в даний час є найбільш поширеним захворюванням волосся у жінок, а також причиною їхнього випадання в 90% випадків. Більшість жінок не здогадуються про підвищення в себе рівня чоловічих гормонів і впродовж 2-3 років лікують всілякі причини втрати волосся, поки в лобно-тім’яній частини голови не утворюється їх виражене порідшення.
Андрогенну алопецію недарма назвали андрогенною: у тій чи іншій мірі вона пов’язана із збільшенням в організмі рівня чоловічих гормонів, надмірною чутливістю до андрогенів рецепторів волосяних фолікулів. Також, це захворювання може бути результатом підвищення або зниження активності ферментів, які беруть участь у метаболізмі гормонів.
З клінічної точки зору виділяють андрогенну алопецію, яка з’являється з 14 до 40 років і андрогенну алопецію, що розвивається в жінки після 40. У першому випадку хвороба в 99% випадків виникає через підвищення чоловічих гормонів і протікає хронічно з подальшим прогресуванням. У другому випадку захворювання розвивається як результат порушення балансу між жіночими та чоловічими гормонами.
У медичній літературі андрогенна алопеція, що розвивається до 40 років, зазвичай описується як яскраво виражена андрогенізація жінки, стан якої супроводжується вуграми, жирної себореєю, зміною менструального циклу і оволосінням тіла. Втім на практиці андрогенне облисіння в жінок рідко супроводжується подібними симптомами і в більшості випадків обмежується лише порідшанням волосся на лобно-тім’яній ділянці.
Головне, що жінка повинна для себе з’ясувати – алопеція є лише зовнішнім проявом загальної андрогенізації її організму. Андрогенізація організму призводить до змін у психіці, наростання м’язової маси, зміни яєчників у вигляді полікістозу, зміни соціальної поведінки, преддіабету (чутливість клітин організму до інсуліну знижується, у зв’язку з чим підвищується рівень цукру в крові).
Перераховані вище стани розвиваються, звичайно, не в перший рік андрогенізації організму. Від початку розвитку захворювання до прояву цих симптомів проходить 5-15 років. Це призводить до зниження здатності зачаття, соціальної дезадаптації, зміни статевої орієнтації.
Тому сама жінка, яка страждає андрогенною алопецією, повинна усвідомити, що її стан потребує комплексного фахового медичного та медикаментозного підходу до проблеми. Пані повинна усвідомити, що змінений метаболізм чоловічого гормону, що почався одного разу в її організмі, триває протягом усього життя. І тільки регулярне планове лікування дасть можливість уникнути всіх неприємних проявів і наслідків андрогенізації її організму. Тож не залишайтесь сам на сам зы своэю проблемою! Фахівці лікувально- профілактичного закладу “СімМед” завжді готові вам допомогти. Чекаємо вас за адресами:
ПОЛІКЛІНІКА “СімМед”
м. Чернігів,
вул. Незалежності, 56,
(0462)91-51-91,
call-center@simmed.net.ua
Досвідчений ендокринолог – Наталія Губар.