Життя може бути солодким лише коли твій цукор у нормі! Тож - перевірся!

Одним з основних методів, здатних виявити різні відхилення в роботі організму людини, є дослідження крові на загальну кількість цукру. Зокрема, воно дозволяє діагностувати таке тяжке захворювання, як цукровий діабет. І сьогодні поговоримо про те, як здавати кров на цукор.

В яких випадках може бути призначений цей аналіз?

Лікар дає призначення на проведення подібного аналізу у тому разі, якщо існує підозра на розвиток цукрового діабету, оскільки саме для цього захворювання характерним є зростання рівня глюкози крові.

Дослідження призначається обов’язково, якщо:

 • є скарги на постійну спрагу, супроводжується сильною сухістю у роті;
 • відбувається різка втрата ваги;
 • посилюється сечовипускання;
 • спостерігається швидка стомлюваність.

Проведення аналізу в обов’язковому порядку призначається і людям із зайвою вагою, а також гіпертонікам.

Здача аналізу

Якщо говорити саме про те, як здавати кров на цукор, то тут немає нічого складного. Який би варіант забору крові не був обраний (палець чи відень), здають кров тільки вранці і на голодний шлунок.

Підготовка до майбутнього дослідження

Перед здачею крові не можна вживати алкогольсодержащие напої (це стосується і пива). Алкоголь в кілька перших годин після потрапляння в організм здатний збільшувати показники цукру крові. Пізніше відбувається зворотний процес. Печінка, що відповідає за переробку білка в глюкозу, змушена справлятися з наслідками алкогольної інтоксикації. Саме тому рівень цукру падає, і ранковий аналіз крові, швидше за все, буде помилковим.

Перед здачею крові не можна також їсти протягом як мінімум восьми годин. Можна тільки випити просту воду. Як здавати кров на цукор і як підготуватися до здачі аналізу, ви тепер знаєте. Пора познайомитися з розшифровкою даних.

Цукор натще: норма

Ранковий рівень глюкози не повинен перевищувати меж у 3,50…5,50 ммоль/літр. Протягом дня показники можуть коливатися, але в цілому залишатися в даному діапазоні.

Підвищення цифр до 5,50…6,00 ммоль/літр інтерпретуються як переддіабетний стан. У такій ситуації потрібно проведення додаткових досліджень. Якщо ж проведений клінічний аналіз крові натщесерце показав, що концентрація цукру виявилася вище 6,00 ммоль/л, то діабет практично підтверджений.

Додаткові аналізи на цукор крові

Для уточнення діагнозу можуть призначатися такі аналізи:

 • проведення тесту на толерантність організму до глюкози;
 • тест на гликемированный гемоглобін.
 • Глюкозотолерантний тест

  У разі якщо цукор натще (норма вам вже відома) виявився в межах 5,70…6,90 ммоль/літр, то призначається додатково дослідження.

  Перед проведенням тесту людині призначається дієта, містить не менше 125 г вуглеводів. Проводиться дослідження також натщесерце.

  Саме тестування виглядає наступним чином:

  • на початку проводиться забір крові з пальця;
  • далі необхідно прийняти водний розчин глюкози (в 200 мл води розчиняють 75 г);
  • після цього забір крові проводиться кожні півгодини.

  Цукровий діабет підтверджується в тому випадку, якщо ранковий аналіз показав рівень цукру рівний 7,00 ммоль/літр і більше, а після закінчення двох годин після прийому розчину глюкози концентрація цукру в крові перевищила 11,00 ммоль/літр.

  У випадку, якщо перший аналіз показав, що вміст цукру трохи менше 7,00 ммоль/літр, а після закінчення двох годин після прийому солодкого розчину він вклався в діапазоні 8,00….11,00 ммоль/літр, то це діагностується як порушення толерантності до глюкози. І можна говорити про прихованій формі цукрового діабету.

  Визначення рівня гемоглобіну

  Даний аналіз крові допомагає розрахувати рівень середньодобової глюкози крові за останні 1-3 місяці. Кров при цьому береться з вени людини.

  Нормою вважається показник до 6%. Цифри 6,0…6,5% говорять про підвищений ризик розвитку діабету. А при показниках понад 6,5% підтверджують діагноз, але не завжди саме цукровий діабет є причиною відхилень.

  Додаткові причини підвищення цукру крові

  Цукор може бути підвищений не тільки при цукровому діабеті. Гіперглікемія може говорити про наявність таких захворювань:

  • Феохромоцитоми, серйозної хвороби ендокринної системи, коли в кров людини надходить висока кількість норадреналіну і адреналіну. До додаткових ознак належать стрибки артеріального тиску, незрозуміле почуття тривоги, частий пульс та посилене потовиділення.
  • Патологічних станів ендокринної системи. Тут мова йде про синдром Кушинга та тиреотоксикозі.
  • Гепатит і цироз печінки також супроводжуються високим вмістом рівня цукру в крові.
  • Будь-якої форми панкреатиту і пухлин підшлункової залози.Ще однією причиною гіперглікемії може стати прийом деяких медичних препаратів, зокрема, сечогінних, оральних контрацептивів і стероїдних протизапальних препаратів.Іноді вимірювання цукру в крові показує його занадто низький рівень. Такий стан називається гіпоглікемією і супроводжується наступною симптоматикою:
   • блідість шкірних покривів;
   • посилене потовиділення;
   • сильне відчуття голоду;
   • незрозуміле занепокоєння;
   • прискорення серцебиття;
   • млявість.

   Контролювати кількість цукру в крові треба кожному, навіть якщо в загальному самопочутті відхилень не спостерігається. Як здавати кров на цукор, які існують методи і загальноприйняті норми, ви тепер знаєте. Будьте здорові!

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний