• Сьогодні знайти хорошого косметолога — це майже як виграти в лотерею. Тобто, дуже складно. І якщо така людина все-таки знаходиться, то тримаєшся за нього, як за рятувальний круг. Тому що від неї залежить твій настрій, і стан шкіри, і навіть успішність. Як уникнути помилок при пошуку такого важливого фахівця, і на що звернути увагу?
 • Відгуки. 
  Найкраща рекомендація — це відгуки ваших друзів і близьких. Вони, не кривлячи душею, розкажуть про професіоналізм фахівця та інших нюансах. Але якщо у вашому оточенні такої інформації ніхто не володіє, то можна і в глобальній мережі пошукати. Як правило, відгуки в інтернеті можна знайти практично будь-фахівцях. Звичайно, якщо негативних думок на порядок більше, ніж позитивних, то краще до такого фахівця не звертатися. Але і повна відсутність негативних відгуків повинно насторожити.
 • Збір анамнезу. 
  Для хорошого косметолога важливо зібрати відомості про ваш спосіб життя, захворюваннях та інше.  Тому, якщо ви відчуваєте себе, як на допиті — значить, фахівець розуміє, що робить. Якщо ж, як ви переступили поріг кабінету, вас перекидають на кушетку і відразу починають косметологічні процедури, то можете шукати нового фахівця. Пам’ятайте — спочатку діагноз, потім лікування. Вся інформація заноситься в спеціальну карту, разом із рекомендаціями і відомостями про проведені процедури.
 • Довіра — один з ключових критеріїв вибору. 
  Якщо фахівець викликає у вас хоч якісь сумніви, сміливо шукайте іншого. Косметолог повинен вселяти довіру, а ви повинні поруч з ним відчувати себе захищеною.
 • Кваліфікація. 
  Перш ніж зважитися на процедуру, поцікавтеся про кваліфікацію лікаря та його освіту. Звичайно, звичайну огіркову маску може зробити і низькокваліфікований майстер, але от для процедур, наприклад, лазерних потрібен обов’язковий медичний диплом і відповідна кваліфікація. Також варто пам’ятати, що постійне підвищення кваліфікації для хорошого косметолога — обов’язковий процес. А підтвердити він це може дипломами та сертифікатами.
 • Досвід роботи. 
  Обов’язково уточніть цей момент. Від того, наскільки часто майстер проводить процедури, безпосередньо залежить ваше здоров’я. Може виявитися, що ви — піддослідний «хом’ячок» на сеансі глибокого пілінгу, який лікар проводить вперше.
 • Вартість послуги.
  Хорошого фахівця відрізняє те, що вони ніколи не буде нав’язувати вам дорогі, абсолютно зайві послуги. Якщо сума за рекомендований курс процедур виявилася занадто високою, майстер завжди запропонує вам альтернативний варіант (більш дешеві препарати або більш короткий курс процедур).
 • Знання, обізнаність про всі новинки. 
  Хороший спеціаліст повинен не просто мати досвід і високу кваліфікацію, але і бути в курсі всіх косметичних новин, нових препаратів та процедур, їх дії і побічних ефектів. Закинути вудку на предмет його обізнаності можна прямо в процесі процедури або на попередній консультації.
 • Косметичні препарати. 
  Хороший фахівець завжди продемонструє препарати до процедури і роз’яснить — який від них результат, який побічний ефект, які можливі ускладнення, як їх уникнути. Коштів без етики у такого майстра бути не може. Препарати без будь-яких розпізнавальних ярликів — це несертифікована косметика.
 • Робоче місце майстра. 
  Кабінет фахівця — це завжди чистота і акуратність, журнал для запису клієнтів, в якому практично немає вільних рядків, максимальний комфорт і зручність, інструменти стерилізуються, простирадла та шпателі одноразові, а також приємна атмосфера, в якій ви відчуваєте себе не на столі у хірурга, а в справжній казці, після якої ви станете як мінімум принцесою.
 • Реклама. 
  Хороший косметолог ніколи не буде рекламувати будь-який бренд і нав’язувати вам певну косметику. Професіонал завжди пропонує мотивований вибір, а недосвідчений і «непорядний» майстер нерідко просто поширює продукцію в рекламних цілях.
 • Байдужість, невпевненість, безвідповідальність. 
  Хороший косметолог не залишить без уваги вашу шкіру, якщо їй потрібне втручання додаткових фахівців (ендокринолог, дерматолог тощо). Руху фахівця завжди впевнені, а наслідків після процедури у вигляді роздратування і алергії не буває.
 • Аналізи і детальний огляд.
  Без них призначити процедури хороший спеціаліст не має права. Причому, наполягати на проведенні аналізів «на місці» спеціаліст теж не повинен.
 • Залякування. 
  Хороший фахівець ніколи не ахне при вигляді вашої мімічної зморшки або прищика. Він не стане, жахаючись і округляючи очі, лякати вас майбутніми вселенськими проблемами, які нібито перетворяться ці ваші недоліки. Фахівець завжди пам’ятає про професійну етику. Його завдання — делікатно донести до клієнта список проблем, що потребують вирішення, і варіанти лікування.
 • Дефекти на шкірі. 
  Якщо косметолог звернув вашу увагу на висип або родимку, змінив розмір, і відправив до лікаря, значить, ви потрапили до хорошого фахівця.

І пам’ятайте, що тільки ви приймаєте рішення. Є сумніви в професіоналізмі майстра? Не подобається його манера спілкування? Шукайте іншого, здоров’я — дорожче!

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний