За непереборних обставин жінки можуть заморозити свої яєчники. Чернігів – СімМед – Лікар-гінеколог онколог Юрій Шень 

Багато хто із чоловіків – навіть до глибокої сивини! –  зберігає здатність до запліднення. Жінки ж, навіть бувши абсолютно здоровими, після тридцяти п’яти років часто відчувають труднощі при спробі завагітніти у природній спосіб.

Через  це багато хто з них замислюється про кріоконсервацію (заморожування) своїх яйцеклітин. Щоб у майбутньому, коли материнство стане їх головним пріоритетом, збільшити шанс народити здорового малюка.

Заморожування яйцеклітини довгий час вважалася утопічним проектом: адже ризик пошкодження її структури був занадто високим. Вперше жінка змогла завагітніти у такий спосіб  і виносити здорову дитину лише в 1986 році. Втім   ще впродовж  десяти наступних років були зафіксовані лише поодинокі випадки вдалого запліднення.

Справа в тому, що перші яйцеклітини заморожувалися повільним способом, і після розморожування виживало лише 10% з них. Ситуація змінілася лише в кінці дев’яностих років, коли вперше  була випробувана витрификация, в результаті якої виживаність біоматеріалу підвищилася до 90%.

Техніка заморожування в такий спосіб  виявилася вдалою, так як вагітність з її допомогою вже зафіксована у світі. Статистка нараховує більше 40 дітей, що  народилися після пересадки заморожених клітин яєчників. Замороження яєчників є останньою надією відчути радість материнства і для жінок, які в силу онкозахворювання залишилися безплідними.

Однією з основних проблем серед молодих жінок, які страждають на онкологічні захворювання, є збереження здатності до дітонароджування: хіміотерапія та  променева терапія вражають яєчники і механізм утворення яйцеклітин (ооцитів).  Як результат відбувається порушення роботи гормональної системи жіночого організму.

Як зазначив провідний лікар-онкогінеколог ЛПЗ “СімМед”  Юрій Шень, метод заморожування яєчників на сьогодні, вважай, є єдиним методом для жінок, які через рак взагалі втрачають дітородний орган і не можуть мати дітей у природній спосіб та відчути радість материнства.

Цими днями Юрію Шеню теж довелося виконати заморожування яєчників.  Процедура здійснена 27-річній жінці, хворій на рак шийки матки, під час гінекологічної операції.  

Юрій Шень:

Отже на сьогодні в Чернігові вже впроваджені технології , завдяки яким можна тимчасово відкласти і зберегти здатність мати дітей у тому випадку, коли виникають непереборні обставини. Для наших гінекологів це вже друга за рахунком процедура. Перша була здійснена декілька років тому. 

Існування кріобанків яєчникової тканини в Україні дозволяє вирішити проблему відновлення репродуктивної функції після лікування онкологічних захворювань.

Kріоконсервованний біологічний матеріал доставляють до кріобанку в спеціальному контейнері кур’єром, а зберігається – у спеціальних посудинах за допомогою рідкого азоту. Maксимальний термін зберігання кріоконсервованих біологічних матеріалів досить тривалий − понад 25 років, а можливо, іще довше.

Як правило, тканини яєчників пересаджують після відтаювання як регулярне джерело зрілих фолікулів з овуляцією. Після таких пересадочних процедур збільшуються шанси на успішну вагітність.

Технології миттєвого заморожування до склоподібного стану, минаючи фазу кристалізації, дозволяють зберегти цілісність і функціональність яйцеклітини при подальшому розморожування.

Причини звернення до процедури кріоконсервації

  • Злоякісна пухлина. Лікування онкологічних захворювань хіміотерапією, опроміненням чи оперативним втручанням в області малої миски може викликати безпліддя.
  • Шкідливі умови роботи. Існують професії, за яких на організм впливають агресивні шкідливі речовини, що з кожним роком знижують якість яйцеклітин.
  • Генетична хвороба. Кріоконсервація дозволяє заморозити ті яйцеклітини, яких не торкнулися спадкові генетичні зміни.
  • Вимушене видалення матки або яєчників. У цьому випадку тільки витрификация дає можливість бути мамою біологічної дитини при використанні сурогатного материнства.
  • Для успішного ЕКО. Якщо на момент забору яйцеклітин чоловіча сперма не відповідає вимогам, то кріоконсервація – це можливість зберегти яйцеклітину до стадії поліпшення якості сперми.
  • Особисті причини. Нестабільність фінансового положення або відсутність гідного чоловіка змушують жінку заморозити яйцеклітини до кращих часів.

Особливості процедури

Кріоконсервація завжди починається з консультації лікаря, де обумовлюються потреби жінки і причини звернення до клініки. Потім слідує медичний огляд, і якщо протипоказань не виявлено, то відбувається укладення договору і оплата послуги.

ПОЛІКЛІНІКА “СімМед”

м. Чернігів,

вул. Незалежності, 56 – МАСАНЫ 

(0462) 91-51-91

 УРОГІНЕКОЛОГІЧНА КЛІНІКА

м. Чернігів,

просп. Миру, 263,

 (0462) 694-825

 ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ 

м. Чернігів,

вул. Волковича, 25,

хірургічне відділення клініки “СімМед”: палатний корпус №1, 4 поверх 

(відділення працює цілодобово),   

(0462) 614-083, 610-281,

гінекологічний прийом: каб. №106,

(0462) 614-083                 

 

 

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний