Останнім часом чернігівські онкологи все частіше збирають у себе столичних світил. Остання науково-практична конференція була присвячена персоніфікованому лікуванню онкологічних захворювань. До її організації та проведення долучилися  фахівці Національного інституту раку, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, Національного наукового центру радіаційної медицини. Медичний захід став плідним  і для лікарів-онкологів лікувально-профілактичного закладу “СімМед”, адже це – надзвичайна можливість як поділитися своїми напрацюваннями, так і почерпнути досвід колег із інших регіонів. 

Як акцентував увагу кандидат медичних наук, онкогінеколог Юрій Шень,  увага  лікарів була прикута до можливостей індивідуального підходу до лікування кожного окремого пацієнта –   сучасних методів біологічного аналізу пухлин, генетичного тестування, молекулярного профілювавання.

За словами кандидата медичних наук, онкогінеколога Валерія Зуба,  молекулярне профілювання – відносно новий термін в онкології. Це означає, що розроблено технології, які дають змогу визначити відповідні маркери, за якими можна спрогнозувати – чи буде ефективним той чи той хіміопрепарат для   злоякісних клітин конкретної пухлини.

За словами головного позаштатного онколога МОЗ Олексія Ковальова, останнє дослідження довело, що молекулярне профілювання дало змогу хворим із метастатичним раком грудей збільшити час до прогресування на 44 відсотки, хворим із колоректальним раком – на 36. 

До того ж, молекулярне профілювання є ще й економічно вигідним, бо наразі лікарі  змушені  призначати пацієнтам найсучасніші і дуже вартісні ліки, а якщо провести таке дослідження, то може виявитися, що для нього ефективні якраз звичайні, давно відомі і недорогі препарати.

Сутність рішення в тому, що на сучасному етапі вже є можливість визначити ефективні препарати в кожному конкретному випадку – шляхом молекулярного аналізу зразка пухлини. Всього один комплексний аналіз дозволяє визначити як неефективні, так і потенційно ефективні препарати для хіміотерапії. У тому числі й ті, які при поставленому діагнозі, традиційно, взагалі не розглядаються (але в деяких випадках може бути так, що найбільшу ефективність показує не стандартна хіміотерапія, а така, яка зазвичай не застосовується при даному діагнозі).

Молекулярний тест  визначає унікальні особливості пухлини і дозволяє експертам лабораторії скласти чіткі рекомендації до лікування раку. В результаті дослідження підбирається перелік препаратів, які найбільше підходять для терапії пацієнта. Також увазі лікаря пропонується перелік неефективних препаратів, тих, які варто заздалегідь виключити з курсу лікування.

Таким чином  вже існує  якісно новий підхід: лікування раку, засноване на комплексному аналізі пухлини.

Персоніфіковане лікування раку – не потребує руйнівних «проб» стандартних схем, але пропонує ті схеми, які найбільш підходять конкретній людині в боротьбі з її хворобою. Тестування можна провести на будь-якому зразку пухлини, включаючи рак молочної залози, рак яєчників, рак кишечника, рак легенів, меланому та інші онкологічні захворювання.

Метод «проб і помилок» більше не прийнятний у лікуванні онкології.

© 2020 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний