Найдорожчим зубом став зуб Ісаака Ньютона, проданий в 1816 році за 730 фунтів стерлінгів (приблизно $3 241 ), після чого він був вправлений в перстень аристократом, що купив його.

Першою дипломованою жінкою-стоматологом в США стала Люсі Тейлор в 1867 році.

Джордж Вашингтон, в якого майже не було власних зубів, дуже ретельно стежив за станом зубів своїх шести коней, щодня наказуючи оглядати і чистити їх.

19 квітня 1999 року у Фініксі, штат Арізона прошла акція “За здорову посмішку”. 1365 американських школярів, вишикувавшись у формі зубної щітки, одночасно чистили зуби протягом 3 хвилин 3 секунд.

Мао Цзедун, як і багато китайців у той час, відмовлявся чистити зуби. Замість цього він полоскав рот чаєм і пережовував чайне листя. “Навіщо чистити? Хіба тигр коли-небудь чистить зуби?”, – говорив він.

Древні японські стоматологи видаляли зуби власноруч.

Електричний стілець був винайдений стоматологом.

Зубна паста була винайдена єгиптянами приблизно 5000 років тому і була сумішшю вина і пемзи. З часів ранньої Римської імперії і до 18 століття сеча була одним з основних компонентів зубної пасти, оскільки аміак, що міститься в ній, володіє прекрасними очищаючими властивостями. До цих пір аміак входить до складу багатьох зубних паст.

Зубні щітки з нейлоновою щетиною вперше з’явилися в 1938 році. Проте щітки з щетиною з інших матеріалів існували задовго до цього. Так, в Китаї перші такі щітки з’явилися в 1498 році. Матеріалами для них служили свиняча щетина, кінський і борсуковий волос.

Джордж Вашингтон палив марихуану, щоб позбавитися від зубного болю.

Відбитки зубів так само унікальні, як відбитки пальців, узори сніжинок або малюнок райдужної обручки. Унікальний і візерунок шкіри, що покриває язик. Зверніть увагу на мову – невеликі шишечки, звані мовними сосочками, розрізняють смак їжі. Варто пам’ятати, що про чистоту язика потрібно піклуватися так само ретельно, як і про чистоту зубів.

У слонів по два верхніх моляра і нижніх моляра, при цьому корінний зуб слона може важити до 9 кілограмів. Через особливості будови зубів слон не пережовує їжу, а перемелює її.

Зубний біль є одним з найбільш неприємних і болісних симптомів , так що не дивно, що люди давно намагалися знайти способи полегшити її. У Стародавньому Китаї хворий зуб обертали пергаментом, на якому були написані слова про полегшення болю. У Німеччині людині з хворим зубом рекомендували поцілувати віслюка. Дехто рекомендував при зубному болі забивати цвях в дуб. Японці ж встромляли голки в вербу, щоб заподіяти біль духу, який повинен забрати зубний біль, щоб припинити свою. Отож, методи зменшення болю були самими незвичайними. Але в сучасному світі при перших ознаках зубного болю потрібно, зрозуміло, звернутися до фахівця.

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний