У вас сьогодні свято − вашому малюку виповнився рік. Це був важкий, але приємний час. Перший етап пройдено. На святкування прийдуть дідусі, бабусі, хрещені і ще багато інших родичів. І кожен вважає своїм обов’язком пригостити маля солоденьким. Більшість батьків вважає, що треба завчасно попередити всіх родичів і бабусь-сусідок, щоби не пригощали вашу дитину цукерками.  Проте така категоричність не завжди виправдана. Дітям необхідно вживати солодке, але солодке правильне. Як розібратися в цьому питанні, розповідає лікар-педіатр лікувально-профілактичного закладу “СімМед” Наталія Петрук.

До складу солодощів входять прості вуглеводи, які легко засвоюються і дають енергію дитині, котра постійно рухається. Складні вуглеводи (каші, хлібобулочні вироби) при розщепленні розкладаються на прості. Тобто навіть без солодкого ми отримуємо складові частини солодкого! Дитина до року отримує прості вуглеводи у вигляді прикормів − фруктових пюре, соків. Столовий цукор до року давати не можна, щоби дитина не відмовилась від несолодких страв.

Після року потреба в цукрі становить (на добу): − 1−3 роки − 40 г; − 3−6 років − 50 г. Приблизно у віці 3-х років дитина йде в дитячий садочок. Там проходять різноманітні дитячі свята. Тому заздалегідь малюка треба підготувати до правильного вживання солодкого − це ягідно-фруктові муси, зефір, мармелад. Чудово малечі смакує заморожений сік із ягодами. Солодощі повинні бути без барвників, їх треба давати після основного прийому їжі. Ви як батьки повинні сказати вихователям з приводу того, яке солодке можна вашій дитині. Це питання потрібно підняти й на батьківських зборах в садочку.

До 3-х років шоколад дитині вживати не можна − за рахунок високого вмісту в ньому жиру йде навантаження на неповністю сформовану ферментну систему організму. Спершу треба знайомити дитину з молочним і білим шоколадом, а з 5−6 років − із іншими видами шоколаду. Існує таке правило: чим дорожчий шоколад − тим він якісніший. Не купуйте вафельні цукерки − до їх складу входить гомогенізований жир! Ні в якому разі повністю не обмежуйте дитину в солодкому! Все повинно бути в розумних межах, і саме ви повинні навчити дитину не виходити за ці межі. Ви − батьки, і тільки ви несете відповідальність за здоров’я своєї дитини!

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний