Піротехнічні пристосування

Як би не забороняли феєрверки та петарди, вони все одно самими різними шляхами потрапляють в руки недбайливих любителів спецефектів. Кілька років тому в опіковий центр потрапив хлопчик з важкими опіками, які він отримав, вирішивши подивитися, що ж буде, якщо одночасно запалити цілий оберемок бенгальських вогнів.

Іншій дитині петардою відірвало пальці на руці. Дорослі не набагато краще – в дні новорічних свят часто трапляються пожежі від феєрверків, які потрапили на сусідські балкони . Іноді петарди кидають, не дивлячись, і вони потрапляють в капюшони ні в чому не винних громадян, які поспішають на міську ялинку.

Незайвим буде нагадати, що в нас у країні взагалі заборонено використання піротехнічних пристроїв на вулиці й існує штраф за порушення заборони. Не кажучи вже про те, що феєрверки та петарди китайського виробництва, що продаються нелегально, ніхто не перевіряє на якість.

Але якщо ви не можете відмовитися від небезпечного запального святкування, дотримуйтесь простих правил і навчіть їм свою дитину. Ні в якому разі не можна підпалювати петарди та феєрверки в місцях великих скупчень людей. Не можна запускати феєрверки з балконів. Бенгальські вогні та феєрверки не можна спрямовувати в обличчя або в бік людей, які стоять або йдуть. Категорично забороняється запускати феєрверки, тримаючи їх у руках.

Запалюючи  свічки, ставте їх далеко від легкозаймистих предметів. Перевірте справність електрогірлянди, перш ніж вішати її на ялинку. Вам зовсім не потрібно, щоб з іскри зайнялося полум’я. Не залишайте включеної ялинкової гірлянди на ніч. Перед використанням піротехніки не лінуйтеся прочитати інструкцію. 

Якщо ви обпеклися, найбільш вірним, з точки зору медицини, засобом буде підставити уражену ділянку під струмінь холодної води, охолодити і зав’язати сухим стерильним бинтом. Біль можна зм’якшити, приклавши чистий сніг, загорнений у носову хустку. Допоможе загоєнню мазь або спрей із пантенолом.

Око геть …

Офтальмологи, котрі чергують у новорічні дні, стикаються іноді з дуже страшними очними травмами. Наприклад, одна жінка каталася в новорічну ніч з крижаної гірки, впала і вдарилася скронею. Око заплило, у неї почала боліти голова, але дівчина не поспішала йти до лікаря, вона подумала «Авось, саме пройде». Коли пухлина розсмокталася, дівчина зрозуміла, що нічого не бачить лівим оком і тоді вже звернулася до лікаря. Після обстеження з’ясувалося, що у дівчини розірваний очний нерв, і вона вже ніколи і нічого лівим оком не побачить.

Дорогувато за веселощі?

Одна з найпоширеніших новорічних травм є травма пробкою від шампанського. Лихо потрясаючи пляшкою і погрожуючи її відкрити «по-гусарськи», ви ризикуєте залишити без ока себе або своїх близьких. Офтальмологи рекомендують не допускати, щоб пробка «вилітала» з пляшки шампанського, зробіть все акуратно. Не направляйте пляшку при відкритті в обличчя тим, хто сидить за столом.

Не поціляйте в обличчя, граючи в сніжки, занадто сильно запущений “снаряд” може вибити око. Не тримайте поруч з особою бенгальські вогні – іскра теж може позбавити зору.

Серцева недостатність в новорічні дні наздоганяє навіть тих, хто на серце ніколи не скаржився – питний марафон саме здорове серце змушує битися частіше. Якщо ви або ваш гість раптом відчули різкий біль у серці – прийміть нітрогліцерин і викличте швидку. Тримайте в аптечка корвалол, валеріану та валідол – навіть якщо нічого серйозного не станеться, переобтяжене серце може дати невеликий збій і «зашуміти».

Джерело: eurolab.ua

© 2020 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний