Сучасні дієтологи озвучують різні рекомендації з оптимального харчування і досить часто, деякі з них суперечливі. На думку групи медиків, продукти, які часто вживаються людиною можуть чинити негативний вплив на її здоров’я.

У більшості випадків дієтологи озвучують свої рекомендації в частині продуктів, які людині слід включати в раціон для здорового довголіття. Разом з тим деякі експерти вважають, що набагато важливіший список продуктів, які слід виключити з меню.

Численні нові дослідження визначають часом досить нешкідливі продукти, відмова від яких допоможе людині жити як можна довше, при цьому зустрічаючись з лікарями як можна рідше.

Натуральні йогурти

Безсумнівно, продукт, виготовлений зі справжнього молока, без додавання хімічних домішок, цукру та ароматизаторів, вельми корисний для людини. Ось тільки зустріти такий йогурт на прилавках магазинів практично неможливо. Американський дієтолог Джозеф Меркола констатує, що в звичайних йогуртах, як правило, міститься дуже багато цукру, що виключає будь-яку користь від його вживання.

Фахівець переконаний, що найпростішим способом отримання корисного йогурту є самостійне приготування. У магазинах за доступною ціною можна придбати і йогуртниці, і всі необхідні інгредієнти. Якщо ж у людини немає часу або бажання займатися самостійним приготуванням йогурту – цей продукт краще виключити з раціону.

Випічка

За умови, що вона не зроблена самостійно. У переважній більшості випічка, яка продається в магазинах, шкідлива для здоров’я. Дерматолог з США Елізабет Танзі стверджує, що при приготуванні магазинної випічки використовуються трансгенні жири та інгредієнти, які надають кінцевому продукту високий глікемічний індекс. Вживання подібного роду продукції провокує підвищення рівня інсуліну в крові і призводить до прискореного старіння організму.

Фруктові соки

В них вчені знаходять потенційну небезпеку для людського здоров’я. Наприклад, всі токсичні ароматизатори, які додають в соки, є не єдиною проблемою. Навіть у натуральних соках міститься фруктоза, кількість якої медики визначають як надмірну. У фруктах фруктоза сполучається з клітковиною і іншими корисними для організму речовинами. Клітковина перешкоджає проникненню в кров великої кількості фруктози. Згідно з дослідженнями, у людей, які регулярно вживають сік, навіть свіжовичавлений, значно вища схильність до розвитку діабету 2-го типу.

Кетчуп

За винятком продукту, виготовленого самостійно з якісних інгредієнтів. Відшукати в торговельній мережі соус, в якому відсутні цукор і ароматизатори, практично неможливо. Дієтологи повідомляють, що більшість магазинних соусів і кетчупів містять у собі багато рафінованого цукру, який чинить на організм досить негативний вплив, аж до харчування ним ракових клітин.

Риба

За винятком випадків, коли людина впевнена в походженні продукції, що купується. Дослідники переконані, що користь людині може принести тільки океанський лосось, виловлений у відкритому морі. Більша частина риби на прилавки магазинів надходить з рибних ферм, де її годують генно-модифікованим кормом, а водойми погано чистяться.

© 2024 Медичний центр СімМед [м. Чернігів]

Зателефонувати мені


Або зателефонуйте нам

+38 093 456 80 10
+38 095 456 80 10
+38 096 456 80 10
Call-центр працює з 9:00 до 18:00
Субота та неділя вихідний